Přemýšlíme pravicově

ODS prosazuje podporu amatérského sportu a Základních uměleckých škol

Krajští zastupitelé ODS navrhli, aby kraj podpořil neprofesionální, zejména mládežnický sport. Navrhli také krajské radě vyšší podporu Základních uměleckých škol a asistentů hendikepovaných žáků.

„Příjmy krajského rozpočtu se vyvíjí dobře, i to umožňuje věnovat z krajské úrovně vyšší pozornost oblastem, které byly v posledních letech na Vysočině spíše popelkou,“ zdůvodnil návrh předseda klubu krajských zastupitelů ODS Ota Benc.

Zastupitelé ODS navrhli, aby kraj podporu neprofesionálního sportu navýšil o dva miliony na šest milionů korun, které rozděluje Všesportovní kolegium Kraje Vysočina. Jde o systémové, propracované rozdělování podpory v rámci kraje. „Šest milionů pro neprofesionální sport už jsme navrhovali při schvalování krajského rozpočtu. Je to částka, která byla obvyklá za hejtmana Miloše Vystrčila z ODS,“ popsal návrh Ota Benc.

Dalším návrhem je krajská podpora Základním uměleckým školám na Vysočině a podpora asistentů hendikepovaných dětí, začleňovaných do základních škol. „Města evidují podstatně vyšší zájem dětí o základní umělecké školy, než jim jejich rozpočty umožňují. Na Vysočině jde o obecný jev a je nezbytně nutné s tím něco udělat. Stejně tak je akutním dlouhodobým problémem podcenění asistentské činnosti pro děti s postižením,“ řekl Benc.

Zastupitelé ODS proto požádali krajskou radu, aby na příští jednání krajského zastupitelstva předložila návrh podpory Základních uměleckých škol a podpory činnosti asistentů hendikepovaných dětí. „Obecně se domníváme, že systémová podpora zájmové umělecké činnosti a neprofesionálního sportu na Vysočině je účinnější, než nahodilé a ad hoc rozdělování peněz na neúčinné evropské a krajské akce, přes které tečou peníze často nahodile a nesystémově,“ shrnul krajský zastupitel a senátor Miloš Vystrčil.      

 

Ota Benc
předseda Klubu krajských zastupitelů ODS Vysočina

facebook : Polná-Lidem „ODS Polná“

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *