Přemýšlíme pravicově

Rekonstrukci sportoviště Polná zaplatí nakonec sama

Polná – Dotaci se získat nepodařilo. Zastupitelé rozhodli, že víceučelové hřiště s in-line dráhou za pět a půl milionu korun uhradí město na etapy.

Víceúčelové sportoviště. Ilustrační foto.

Víceúčelové sportoviště. Ilustrační foto.Autor: archiv Deníku

Polná se žádostí o dotaci neuspělo. Rekonstrukci nového volnočasového sportoviště s umělým povrchem město zafinancuje samo. Na etapy. Rozhodlo o tom středeční zastupitelstvo.

Protože jsme nezískali dotaci, rozhodli jsme na zastupitelstvu, že na rekonstrukci uvolníme dva a půl milionu ze svého rozpočtu na první etapu a příští rok dofinancujeme zbytek,” uvedl starosta Polné Jindřich Skočdopole (Nezávislí pro Polnou).

Celková rekonstrukce sportoviště má vyjít na pět a půl milionu korun.

Na volnočasovém hřišti si bude možné zahrát například hokejbal, florbal, nohejbal a další míčové hry. Kolem hřiště má být dráha pro kolečkové brusle. V zimě pak sportoviště bude možné díky postřiku proměnit na ledovou plochu.

Víceúčelové hřiště vznikne hned vedle městského stadionu v ulici Boženy Němcové, kde je vybudované i nové zázemí, a nedaleko se nachází i dětské hřiště. Areál tak bude moci posloužit mladším i starším dětem.

Sportoviště v minulosti sloužilo jako zimní stadion, kde bruslily hlavně školy. Protože ale fungoval na bázi přírodního ledu, využíval se dohromady jen asi tři neděle v roce. Minulé zimy totiž nebyly tak tuhé,” vysvětlil v minulosti starosta Polné, proč chtějí zastupitelé zastaralý zimní stadion proměnit ve víceúčelové hřiště.

Město chtělo nejprve rekonstrukci uhradit z dotace, proto si podalo žádost na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. Podle slov starosty ale byla tato žádost jednou ze čtrnácti set, které v součtu požadovaly osm miliard korun.

Podpořeno bylo ale nakonec pouze osmdesát žádostí ve výši čtyři sta milionů korun,” dodal Skočdopole s tím, že snažit se získat dotaci znovu se městu v objemu žádostí jeví jako marné. I přesto se chce Polná ještě pokusit získat dotaci na rekonstrukci tělocvičny základní školy, když jim tato nevyšla.

Nové sportoviště nebude oploceno, a bude tak volně přístupné komukoliv a kdykoliv. Pracovat se na něm má začít od 15. září. Stavební firmu město vybralo již na jaře, ale čekalo, jak dopadne se žádostí o dotaci.

Polná má už jedno podobné víceúčelové sporotoviště U Studánky, což je hřiště s umělým trávníkem i běžeckou dráhou. Využívají ho především školy. Sporotoviště má svého správce, od kterého si zájemci mohou zapůjčit například míče či rakety na stolní tenis a podobně. 

Autor: Redakce


Zdroj: 
http://jihlavsky.denik.cz/zpravy_region/rekonstrukci-sportoviste-polna-zaplati-nakonec-sama-20160717.html

Jsme rádi že zastupitelé a město podpořilo náš návrh na rekonstrukci areálu zimního stadionu v Polné. Bude tento areál konečně mít svůj smysl, využití pro širokou veřejnost a nebude působit jako zapomenutý kout v Polné . Jako víceúčelové hřiště by mělo mít využití po celý rok, to znamená že to není jen zimní stadion ,hřiště na jeden sport. Bude to sportoviště které využije skoro každý sportovec v Polné , inline dráha kolem hřiště bude určitě také hojně využívaná. Děkujeme i za podporu od pana starosty , který tento projekt podpořil od samého začátku .

MS ODS Polná

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *