Přemýšlíme pravicově

Sportoviště v Polné

 Když jsem byl kluk školou povinný, tak se sportovalo na každém plácku ať formou fotbálku nebo hřišť pro mrňata. V  zimě zas na rybnících bylo samé hřiště, kde se do tmy hrál hokej nebo se jen tak bruslilo. Dnešní uspěchaná a tvrdá doba nese to, že rodiče jsou do večera v práci a nemají často čas na děti, jak by chtěli. Tento problém pomáhají řešit různé zájmové sdružení, které vedou mládež k pohybovým aktivitám, ke kultuře, ke sportu, zlepšující koordinaci těla a soustředěnost, optimismus a na lepší pohled na trávení volního času. Krásným příkladem je například sdružení volejbalu v Polné, kde tráví čas děti společně s rodiči v dětském koutku, který si tam volejbalisté vytvořili. Toto je jedna z cest jak odtáhnout děti od vysedávání v parku, u počítačů atd.

Pomozme dětem a mládeži a lidem v Polné ,vytvořit místa pro sport, pro aktivitu, kde jim to umožníme.  Co třeba například úprava Polenského hokejového stadionu! Toto sportoviště nemusí býti jen na bruslení. Když by se tam udělal betonový povrch a mantinely, tak bude areál využíván 12 měsíců v roce. Dá se tam hrát spousta sportů jako nohejbal , volejbal , tenis , házená, košíková, hokejbal, hokej, místo kde se dá jezdit na kolečkových bruslích, větší investice by nebyla potřeba , protože by se dalo využít zázemí Městského stadionu .

Další věc, která je potřeba v Polné je cyklostezka, okruh který bude třeba mít 2 , 3 , 4 km .  Jezdíme často do Přibyslavi a potkáváme na místní cyklostezce desítky Nás Poleňáků . Je třeba se zamyslet a vytvořit dětem a mládeži a nám dospělým další možnosti se někde protáhnout a zasportovat. Sportem našich děti a mládeže uděláme další krok k šanci, že nebudou sedět v parku , nebo kouřit, pít alkohol v háječku nebo brát drogy.

 

 

Pavel Vencovský , Petr Vlach          MS ODS Polná

facebook          Polná-lidem „ODS Polná“  

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *